en/3D MOBILNÍ ZAMĚŘENÍ PROSTORU

Máme zkušenosti z geodézie, fotogrammetrie, GNSS systémů, 3D modelování, mobilní i terestrických laserových skenerů. 

SLUŽBY

Čím se zabýváme?

3D modely a řezy

Mračno lze libovolně řezat a provádět exporty jednotlivých řezů ve formátu DXF / DWG

 

Podzemní prostory

Dokážeme “zrentgenovat” sklepy, budovy, stromy, jeskyně a jiné objekty pod zemí s přesností na 15mm.

Půdorysné plány

Náš mobilní skener se dostane i do těžko přístupných míst a obsáhne celý prostor. Zaměříme také továrny apod. za plného provozu i se zaměstnanci.

Výpočet kubatur

Zaměření jakéhokoliv objemu je laserovým měřením hračka. Při periodickém měření lze například úbytek materiálu znázornit jak číselné tak přehledně graficky ve 3D modelu.

Interiérový design

Pásmo nebo dálkoměr jsou překonané. Objekt se jednoduše naskenuje a návrh vnitřního vybavení lze pak připravit snadno.

Digitální model terénu

Z mračna bodů lze také exportovat vrstevnicový model zájmové oblasti. Stavební parcely, dna řeky, nádrže, parku…

3D SKEN

Profesionální 3D skenování prostoru

Rychlé zaměření i za plného provozu. Možnost skenovat za úplné tmy bez GPS signálu. Přesnost a rozlišení 1-3 cm, při potřebě možnost zvýšit až na milimetry. Výsledkem může být jak tzv. mračno bodů tak konkrétní analýza prostorových vztahů. 

Mobilní skenování mění pravidla hry.

 

Možnosti 3D zaměřování pomocí mobilního skenování jsou takřka nekonečné. Oproti fotogrammetrii nejsou mračna z mobilního scanneru na pohled tak líbivá, ale jsou přesná, dostatečně hustá a lze se spolehnout na míry z nich odečtené. Oproti stacionárním scannerům nemá mračno žádná “hluchá” místa způsobená zákryty, vše je kompletní.

 

mám zájem

RECENZE

Recenze našich zákazníků

S firmou BlueScan spolupracujeme jakožto geodetická firma již od začátku a máme společně za sebou mnoho úspěšných projektů, od malých až po ty velké. Osvědčila se nám spolupráce s kombinací terestrického a mobilního skenování pro největší efektivitu a tím možnost nabídnout konkurenceschopnou cenu.
Jaroslav F.

Mobilní skenování používám jako nástroj pro rychlý a snadný zdroj dat pro naše BIM modelování. Pro vynesení základních kontur 3D modelu budovy je přesnost dat z mobilního skeneru dostatečná.
Lukáš Š.

BlueScan používá mobilní skenery, se kterými rychle zaměří interiéry budov a byty pro následné vyhotovení dokumentace skutečného stavu. Největší výhoda je v rychlosti skenování, kdy jeden byt je zaměřený během 5 minut a nájemníky naruší naprosto minimálně. 
Petr L.

Od firmy BlueScan si necháváme periodicky zaměřovat kubatury na skládce stavební suti v recyklačním centru. Vyhovuje nám, že měření trvá jen pár desítek minut a není při něm potřeba narušovat provoz mechanizace. Výsledná kubatura má přesto dobrou přesnost. 
Rostislav S.

Máte zájem o naše služby?

Působíme po celé ČR.

onkriz@gmail.com

+420 608 040 224